“Bazen hissederiz nefes almak bile içimizi yakar. Geride kalanların harladığı bir ateş, yavaş yavaş ruhumuzda hakimiyet kurmaya başlar. Dayanamadığımızı sanırız, pes etmeye yaklaşırız, yolun sonunu göremeyeceğimizi düşünmeye başlarız. Bir şeyin eksikliği bizi durdurup başladığımız noktaya geri çekmeye başlar ve akıntı gibi sürükler. İçinden çıkmak istesek de başaramayız.” 

 

Fark ediyordum günden güne 

Nefesim bu yola az geliyordu 

Bir şeyin eksikliği düştü yüreğime 

Kalbim sesinin olmadığı yollarda yürüyordu 

 

“Bırakamadıklarımızla yaşamaya karar veririz ve yaşamayı deneriz. Denediğimizle kalacağımızı bilmeyiz… Mutluluğu aramayı yanlış tanımlamak sevenlerin suçu olmamalıydı, olamazdı. Sevgiye varana kadar gidilen yollar, dinlenilen duraklar ve çalan şarkılar ne de iyi bilirdi dertli yolcunun hayatını.” 

 

Sevgi ışıkları uzaklarda ışıldardı 

Kulaklarında çınlardı sessiz çığlıklar 

Nefesine gelen yollar ne kadar dardı 

Kederli yol arkadaşlarım arkamdan ağlar…  

 

“Yarı yolda kalanlar iyi bilirdi bu acıyı ama yaşamayanlar anlamsız gözlerle süzerdi çevreyi. Yardım umudu muydu acaba? Bilemezdik ki… Ses bazen kısık gelir, uzaktan gibidir hatta kime ulaştığı ya da nereye vardığı bir meçhuldür. Kalp sesi de bunlardan biriydi işte, o konuşurdu ama kimse duymazdı…”  

Avatar

Yazan:

Ozan Saraçlar

Ozan Saraçlar, 26 Ekim 2002 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Çevre Koleji'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde devam eden Ozan Saraçlar, daha önce yazdığı Cambios En El Sistema Educativo Escolar başlıklı yazısı ile UNESCO tarafından sertifika ile ödüllendirilmiştir. İngilizce, Türkçe ve İspanyolca dillerinde yazı çalışmaları bulunmaktadır.