🦋 “Milena’ya Mektuplar”🦋

💙Fransz Kafka’nın kalemiyle tanıştığımdan beri en çok merak ettiğim kitabıydı Milena’ya Mektuplar. ♥️

Kafka’nın güzel üslubuyla yazılmış, her bir kelimesi aşk sevgi ve nice duygular ve anlamlar barındıran mektuplardan oluşuyor kitap..

💙Milena’ya yazılan ve karşılığında ki yazılan cevapları asla okuyamadığımız Mektuplar.. Kitabın arka kapağında ise şu alıntılar bulunuyor;

“Her şeye rağmen, mutluluktan ölünebiliyorsa, o zaman kesinlikle bu şekilde öleceğim. Ayrıca, ölüm döşeğindeki birisi, mutluluk sayesinde hayata tutunabiliyorsa o zaman ben de hayatta kalacağım.” “Aldığın çiçekler için çok üzgünüm, o kadar üzgünüm ki ne tür çiçekler olduğunu bile okuyamadım. Şimdi senin odanda duruyorlar. Eğer gerçekten odandaki gardırobun yerinde olsaydım, gündüz kendimi bir şekilde odanın dışına atar ve en azından çiçekler solana kadar salonda dururdum. Hayır, bu hiç de hoş değil. Ve o kadar uzakta ki her şey ama hâlâ odanın kapısının kolunu görebiliyorum, bana gözlerimin önündeki mürekkep hokkası kadar yakın.”

“Seni seviyorum işte, budala, deniz dibindeki çakıl taşı nasıl sevilip, sarmalanır, ona bağlanılırsa ben de sana öyle bağlıyım.” “Yanımda yürüyordun, bir düşünsene, yanımdaydın!”
Ve bu alıntılar mektuptaki tüm derin duyguların anlatmaya yetiyor. Çok ama çok güzeldi, çok romantikti. 🙏🏻♥️
Hayran kaldım ve Kafka’nın en güzel kitabı diyorum, elbette ki bu güzel kitabı tavsiye ediyorum. ✨ 🦋

Bengü Celep

Yazan:

Bengü Celep

Bengü Celep, 1997 yılında Tekirdağ Çorlu’da doğmuştur.  Liseyi Çorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tekstil Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. Üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. 2018’ de Sıfır Yayınlarının “Gittim Gezdim Gördüm” adlı proje kitabında kısa öyküsü ile yer almıştır. 2019 yılında Avare Kültür ve Sanat Dergisinde yazarlık yapmıştır. 2020 yılında ise Düşünce Öykü Derginde makale yazarlığı yapmıştır. Güncel olarak ise; “Wattpad” dijital kitap uygulamasın da kendi kitabı olan “Sonsuzluk Hikayesi” kitabının bölümlerini yayımlamaktadır.