Şiir

Denizlere Anlat

   

Denizlere anlat.
De ki, benim için kendisinden bile vazgeçecek biri vardı, ben de her şeyini alıp gittim. Gururunu incittim, yalanlar söyledim, hatta iftira attım de. Yine de başıma bir hâl geldiğinde annem gibi yardımıma koştu de. Yanımda değildi ama sabaha kadar başımda bekledi, gece üstümü örttü ben bunu hissettim de. Bir şeye içlensem nefesi daralırdı de.Papatyaları çok severdi, artık yüzlerine bile bakmıyor de.

Gülüşündeki tüm parıltıyı söndürdüm, ölüden farksız şimdi de.

Sıkıntısıyla beni boğmazdı, sadece başını göğsüme yaslardı de. Çünkü o zaman dünyanın tüm dertlerini unutuyormuş de. Gök gürültüsünden çok korkardı; şimdi çığlıklarını gizlesin diye gök gürültüsünü bekler oldu de. Arasam belki açmaz, biraz inatçıdır. Ama bir sarılsam, bi saçlarını okşasam, hemen affeder de. Hatta saçlarına benden başka birinin dokunmasından nefret eder de. İşte bana böyle değer verirdi de. Onun için bu kadar özeldim de. Buna rağmen hayatını altüst ettim de. İçim hiç acımadı de. Hepsini anlat denizlere.
Kendine de itiraf et. Beni kimse o kadar sevemez de. Buraya benimle birlikte gelmeyi çok istiyordu ama ben tek geldim de. Muhtemelen bir yerlerde ağlıyordur de. Eline hiç yakıştırmadığım sigarasını yakmıştır de.

Gönlünü bunca kırmış olmama rağmen kapısını çalsam, işten gelmişim gibi sarılır boynuma de. Halimi hatrımı sorar, üşüyen ellerimi, elleriyle ısıtırdı de. Kıymetini bilemedim de. Anlat ki rahatla. Benden başka kimse derdine ortak olmaz asla.

Ha, bir de de ki,

Gözleri eskisi gibi bakmaz artık bana.

Bir yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!