Bu resim 10 yaşındaki bir çocuk olan Hasan Bilgi tarafından yapılmıştır.

Çanakkale Zaferi’nin tarihimizde ne kadar önemli bir yer kapladığını hepimiz biliyoruz. Hem zaferimizin onurunu taçlandırmak hem de şehitlerimizi saygıyla ve sevgiyle anmak için böyle bir güne gerçekten ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Hasan Bilgi 10 yaşındaki bir çocuk olarak resim yetenekleriyle gerçekten olağanüstü bir başarı yakalayabilecek birisidir. Onun bu resmini ve günün anlam ve önemine dikkat çeken çizgilerini sizlerle paylaşmak istedim.

Hasan Bilgi’ye hem yaptığı resim için hem de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü hatırlayıp böyle bir resim yaparak ince düşüncesini gösterdiği için şükranlarımı sunuyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzde sizleri saygıyla selamlıyorum.

Hasan Bilgi’ye çok teşekkür ediyorum.

-Mertcan Furat

Mertcan Furat

Yazan:

Mertcan Furat

Mertcan Furat, 9 Aralık 1998 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Sosyal Bilimler Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde devam eden Mertcan Furat, 2019 yılında bir yazı atölyesine katılmış ve başarıyla tamamlamıştır. 2020 yılının itibari ile dergi, site gibi mecralarda eserleri yayımlanmaktadır. Çeşitli yerlerde konferanslar vermiştir. TEGV, TOG, LÖSEV, TEMA gibi STK'lerde gönüllülük yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.